KNAPP.pb.edu.pl

Latest Posts

Kilka zdjęć Tech No Logic Team z zawodów Pneumobil

8 maja 2015 r. odbyło się wielkie otwarcie zawodów Pneumobil w Eger na Węgrzech. Nasza drużyna wraz z innymi brała udział w paradzie przez całe miasto.

9 maja 2015 r. nasz drużyna brała udział w zawodach. Mimo problemów technicznych walczyli jak lwy. Pojazd z Politechniki Białostockiej zajął 33. miejsce na 55 startujących drużyn –  w kategorii wyścigu na odcinku 220 m. Ostateczne wyniki, które obejmą także dokumentację techniczną i postawę drużyny, organizatorzy ogłoszą wkrótce.

Więcej zdjeć oraz indformacji na profilu drużyny: https://www.facebook.com/PneumobilBialystok

Tech No Logic Team zaprezentował swój pojazd

Pneumobil wystartuje w VIII Międzynarodowych Zawodach Aventics Pneumobil (Eger na Węgrzech) w dniach 8-9 maja 2015 roku. W tym roku organizatorzy zakwalifikowali do zawodów 55 drużyn z całej Europy (m.in. z Niemiec, Litwy, Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier), w tym 7 drużyn z wiodących ośrodków akademickich w Polsce (Białystok, Warszawa, Wrocław, Gliwice, Gdańsk). Warto dodać, że w przypadku Politechniki Białostockiej jest to pierwszy tego typu projekt.
Konkurs ma promować pojazdy napędzane alternatywnymi źródłami energii. W dobie niepewnej sytuacji na rynku paliw oraz dużego zanieczyszczenia środowiska naturalnego, spowodowanego emisją spalin przez pojazdy oraz rosnącego efektu cieplarnianego zasadne są takie projekty i spotkania inżynierskie. Zawody te po raz ósmy organizowane przez Aventics Rexroth Pneumatics są prawdziwym poligonem, mającym na celu wyłonienie najbardziej efektywnych i wytrzymałych rozwiązań inżynierskich. Pamiętać należy, że jest to również wspaniała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń inżynierskich przy realizacji projektów, które mogą mieć praktyczne zastosowania. To także nauka pracy zespołowej, na którą kładzie się dzisiaj duży nacisk w trakcie edukacji studentów.
Podczas zawodów drużyny prezentują pojazdy napędzane sprężonym powietrzem i startują w zaplanowanych konkurencjach takich jak np. slalom na czas czy wyścig pomiędzy dwoma pojazdami na prostym odcinku. Warto dodać, że pojazd skonstruowany na Politechnice Białostockiej posiada unikalny systemem pochyłu nadwozia.
Projekt przygotowany przez naszych studentów otrzymał, po szczegółowej weryfikacji, od organizatorów zawodów pozytywną rekomendację do praktycznej realizacji. Tym samym firma Bosch Aventics dostarczyła do budowy projektu komponenty pneumatyczne, sterownicze o wartości ok. 4500 euro. Dodatkowo cały zespół korzysta przy realizacji projektu z dofinasowania przyznanego przez Rektora i Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki, Dziekana Wydziału Mechanicznego i Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej.
Wyjazd na VIII Międzynarodowe Zawody Aventics Pneumobil, w miejscowości Eger na Węgrzech, jest możliwy dzięki wsparciu Prezydenta Białegostoku w ramach promocji miasta poprzez osiągnięcia i wynalazki studentów Politechniki Białostockiej.

Żródło: http://www.wm.pb.edu.pl/aktualnosci-wydzial/Tech-No-Logic-Team-i-ich-niecodzienny-pojazd,721.html

Opiekunem zespołu jest dr inż. Roman Trochimczuk.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/PneumobilBialystok

Drużynę Tech No Logic tworzą:

1. Michał Jaźwiński – koordynator projektu oraz projektowanie elementów mechanicznych pojazdu
2. Szymon Mielech – spawanie ramy nośnej pojazdu, obróbka mechaniczna elementów stalowych, malowanie
3. Mariusz Buńkowski – projektowanie układu sterowania pneumatycznego
4. Andrzej Karawaj – obróbka mechaniczna elementów stalowych i aluminiowych pojazdu
5. Damian Bilmin – programowanie sterownika PLC
6. Roman Aleksandrowicz – odpowiedzialny za dostarczenie narzędzi niezbędnych do obróbki mechanicznej elementów pojazdu
7. Karol Chojnowski – przygotowanie dokumentacji technicznej pojazdu
8. Sebastian Uszyński – montaż oraz produkcja filmu ukazującego powstawanie pojazdu w ramach jednej z kategorii zawodów
9. Andrzej Kierdelewicz – odpowiedzialny za kontakt ze sponsorami, przygotowanie części rowerowych
10. Monika Zagórska – kontakt z mediami, prowadzenie fanpage’a projektu na portalu Facebook
11. Sylwia Michnowicz – odpowiedzialna za promocję uczelni w specjalnie przygotowanym namiocie na terenie odbywania się zawodów (to nagroda za najlepszy film promujący projekt).

Pierwszy sukces drużyny Tech No Logic w zawodach Pneumobil!

Drużyna Tech No Logic zajęła pierwsze miejsce w konkurencji filmowej VIII Międzynarodowych Zawodów Aventics Pneumobile 2015, która polegała na zrobieniu i wypromowaniu filmu pokazującego drużynę oraz proces budowania pojazdu. Zawody odbędą się 8-9 maja 2015 r. w Eger na Węgrzech. Pojazd studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowany będzie w najbliższy wtorek 5 maja o godz. 13:00. Zapraszamy … Czytaj dalej Pierwszy sukces drużyny Tech No Logic w zawodach Pneumobil!

Dzień otwarty Politechniki Białostockiej

Dnia 23 kwietnia 2015 r. odbył się CZWARTEK z Politechniką: Dziewczyny na Politechniki + Dzień Otwarty PB.

Na przyszłych kandydatów czekało wiele atrakcji m. in. spotkanie z absolwentką Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, ścieżka dydaktyczna oraz spotkanie z członkami kół naukowych. Koło Naukowe Automatyzacji Procesów Przemysłowych jak zwykle stanęło na wysokości zadania i wystawiło silną reprezentację. Przedstawiliśmy nasze „nowe dziecko” pojazd Pneumobil zespołu Tech No Logic oraz Stanowisko dydaktyczne odwzorowujące proces napełnienia i zamykania butelek. Nasze stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem. Poniżej kilka zdjęć z tego dnia.

Zdjęcia : Bartłomiej Podgórski