KNAPP.pb.edu.pl

Category Archives: Projekty

Tech No Logic Team zaprezentował swój pojazd

Pneumobil wystartuje w VIII Międzynarodowych Zawodach Aventics Pneumobil (Eger na Węgrzech) w dniach 8-9 maja 2015 roku. W tym roku organizatorzy zakwalifikowali do zawodów 55 drużyn z całej Europy (m.in. z Niemiec, Litwy, Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier), w tym 7 drużyn z wiodących ośrodków akademickich w Polsce (Białystok, Warszawa, Wrocław, Gliwice, Gdańsk). Warto dodać, że w przypadku Politechniki Białostockiej jest to pierwszy tego typu projekt.
Konkurs ma promować pojazdy napędzane alternatywnymi źródłami energii. W dobie niepewnej sytuacji na rynku paliw oraz dużego zanieczyszczenia środowiska naturalnego, spowodowanego emisją spalin przez pojazdy oraz rosnącego efektu cieplarnianego zasadne są takie projekty i spotkania inżynierskie. Zawody te po raz ósmy organizowane przez Aventics Rexroth Pneumatics są prawdziwym poligonem, mającym na celu wyłonienie najbardziej efektywnych i wytrzymałych rozwiązań inżynierskich. Pamiętać należy, że jest to również wspaniała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń inżynierskich przy realizacji projektów, które mogą mieć praktyczne zastosowania. To także nauka pracy zespołowej, na którą kładzie się dzisiaj duży nacisk w trakcie edukacji studentów.
Podczas zawodów drużyny prezentują pojazdy napędzane sprężonym powietrzem i startują w zaplanowanych konkurencjach takich jak np. slalom na czas czy wyścig pomiędzy dwoma pojazdami na prostym odcinku. Warto dodać, że pojazd skonstruowany na Politechnice Białostockiej posiada unikalny systemem pochyłu nadwozia.
Projekt przygotowany przez naszych studentów otrzymał, po szczegółowej weryfikacji, od organizatorów zawodów pozytywną rekomendację do praktycznej realizacji. Tym samym firma Bosch Aventics dostarczyła do budowy projektu komponenty pneumatyczne, sterownicze o wartości ok. 4500 euro. Dodatkowo cały zespół korzysta przy realizacji projektu z dofinasowania przyznanego przez Rektora i Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki, Dziekana Wydziału Mechanicznego i Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej.
Wyjazd na VIII Międzynarodowe Zawody Aventics Pneumobil, w miejscowości Eger na Węgrzech, jest możliwy dzięki wsparciu Prezydenta Białegostoku w ramach promocji miasta poprzez osiągnięcia i wynalazki studentów Politechniki Białostockiej.

Żródło: http://www.wm.pb.edu.pl/aktualnosci-wydzial/Tech-No-Logic-Team-i-ich-niecodzienny-pojazd,721.html

Opiekunem zespołu jest dr inż. Roman Trochimczuk.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/PneumobilBialystok

Drużynę Tech No Logic tworzą:

1. Michał Jaźwiński – koordynator projektu oraz projektowanie elementów mechanicznych pojazdu
2. Szymon Mielech – spawanie ramy nośnej pojazdu, obróbka mechaniczna elementów stalowych, malowanie
3. Mariusz Buńkowski – projektowanie układu sterowania pneumatycznego
4. Andrzej Karawaj – obróbka mechaniczna elementów stalowych i aluminiowych pojazdu
5. Damian Bilmin – programowanie sterownika PLC
6. Roman Aleksandrowicz – odpowiedzialny za dostarczenie narzędzi niezbędnych do obróbki mechanicznej elementów pojazdu
7. Karol Chojnowski – przygotowanie dokumentacji technicznej pojazdu
8. Sebastian Uszyński – montaż oraz produkcja filmu ukazującego powstawanie pojazdu w ramach jednej z kategorii zawodów
9. Andrzej Kierdelewicz – odpowiedzialny za kontakt ze sponsorami, przygotowanie części rowerowych
10. Monika Zagórska – kontakt z mediami, prowadzenie fanpage’a projektu na portalu Facebook
11. Sylwia Michnowicz – odpowiedzialna za promocję uczelni w specjalnie przygotowanym namiocie na terenie odbywania się zawodów (to nagroda za najlepszy film promujący projekt).

Pierwszy sukces drużyny Tech No Logic w zawodach Pneumobil!

Drużyna Tech No Logic zajęła pierwsze miejsce w konkurencji filmowej VIII Międzynarodowych Zawodów Aventics Pneumobile 2015, która polegała na zrobieniu i wypromowaniu filmu pokazującego drużynę oraz proces budowania pojazdu. Zawody odbędą się 8-9 maja 2015 r. w Eger na Węgrzech. Pojazd studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowany będzie w najbliższy wtorek 5 maja o godz. 13:00. Zapraszamy … Czytaj dalej Pierwszy sukces drużyny Tech No Logic w zawodach Pneumobil!

XIV Konferencja Studencka Kół Naukowych nt. „Nowe nurty w nauce młodych”

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w XIV Konferencji Studenckich Kół Naukowych nt. „Nowe nurty w nauce młodych”, która odbędzie się w dniach 14-15 września 2015 r. w Siedlcach. Konferencja prowadzona będzie w 5 sekcjach tematycznych: • Nauki ekonomiczne • Nauki humanistyczne • Nauki przyrodnicze • Nauki ścisłe • Sekcja interdyscyplinarna … Czytaj dalej XIV Konferencja Studencka Kół Naukowych nt. „Nowe nurty w nauce młodych”

Aventics – Pneumobil

Jesteśmy dumni z naszych Członków Koła ! Drużynę tworzą: Michał Jaźwiński, Szymon Mielech, Mariusz Buńkowski, Andrzej Karawaj, Karol Chojnowski, Roman Aleksandrowicz oraz Damian Bilmin. Zakwalifikowali oni się do VIII Międzynarodowych zawodów Aventics – Pneumobil, które organizowane są w dniach 8-9 maja na Węgrzech. Zawody mają na celu zbudowanie pojazdu napędzanego sprężonym powietrzem oraz promowanie alternatywnych … Czytaj dalej Aventics – Pneumobil

Stanowisko dydaktyczne odwzorowujące proces napełnienia i zamykania butelek

Projekt Koła Naukowego Automatyzacji Procesów Przemysłowych

Stanowisko dydaktyczne odwzorowujące proces napełnienia i zamykania butelek umożliwi łatwą prezentację części złożonego przebiegu produkcji napojów butelkowych. Projekt został wykonany przez Członków Koła KNAPP w ramach pracy inżynierskiej. Autorzy wykonanego stanowiska: Mateusz Śliwa, Krzysztof Andruszkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

Kilka zdjęć stanowiska:

Ciekawostka

Krótki filmik na pobudzenie szarych komórek na koniec pracowitego tygodnia🙂 http://ed.ted.com/lessons/schrodinger-s-cat-a-thought-experiment-in-quantum-mechanics-chad-orzel

Automatyzacja Procesu Destylacji

Automatyzacja Procesu Destylacji Wykonawca: Tomasz Ciborowski W zakres projektu wchodzi automatyzacja dydaktycznego stanowiska do destylacji znajdującego się na wyposażeniu katedry AiR; Celem projektu jest modernizacja stanowiska dydaktycznego i ćwiczenie zagadnień związanych z doborem elementów automatyki i tworzenia dokumentacji.