KNAPP.pb.edu.pl

Category Archives: Wydarzenia

Kilka zdjęć Tech No Logic Team z zawodów Pneumobil

8 maja 2015 r. odbyło się wielkie otwarcie zawodów Pneumobil w Eger na Węgrzech. Nasza drużyna wraz z innymi brała udział w paradzie przez całe miasto.

9 maja 2015 r. nasz drużyna brała udział w zawodach. Mimo problemów technicznych walczyli jak lwy. Pojazd z Politechniki Białostockiej zajął 33. miejsce na 55 startujących drużyn –  w kategorii wyścigu na odcinku 220 m. Ostateczne wyniki, które obejmą także dokumentację techniczną i postawę drużyny, organizatorzy ogłoszą wkrótce.

Więcej zdjeć oraz indformacji na profilu drużyny: https://www.facebook.com/PneumobilBialystok

Pierwszy sukces drużyny Tech No Logic w zawodach Pneumobil!

Drużyna Tech No Logic zajęła pierwsze miejsce w konkurencji filmowej VIII Międzynarodowych Zawodów Aventics Pneumobile 2015, która polegała na zrobieniu i wypromowaniu filmu pokazującego drużynę oraz proces budowania pojazdu. Zawody odbędą się 8-9 maja 2015 r. w Eger na Węgrzech. Pojazd studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowany będzie w najbliższy wtorek 5 maja o godz. 13:00. Zapraszamy … Czytaj dalej Pierwszy sukces drużyny Tech No Logic w zawodach Pneumobil!

Dzień otwarty Politechniki Białostockiej

Dnia 23 kwietnia 2015 r. odbył się CZWARTEK z Politechniką: Dziewczyny na Politechniki + Dzień Otwarty PB.

Na przyszłych kandydatów czekało wiele atrakcji m. in. spotkanie z absolwentką Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, ścieżka dydaktyczna oraz spotkanie z członkami kół naukowych. Koło Naukowe Automatyzacji Procesów Przemysłowych jak zwykle stanęło na wysokości zadania i wystawiło silną reprezentację. Przedstawiliśmy nasze „nowe dziecko” pojazd Pneumobil zespołu Tech No Logic oraz Stanowisko dydaktyczne odwzorowujące proces napełnienia i zamykania butelek. Nasze stanowiska cieszyły się dużym zainteresowaniem. Poniżej kilka zdjęć z tego dnia.

Zdjęcia : Bartłomiej Podgórski

Studenci Wydziału Mechanicznego na konkursie FESTO

Członkowie KNAPP rozkręcają się ! Kolejny konkurs, w którym biorą udział.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !

Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej – Alicja Barbara Siemieniako i Sławomir Grycuk, zakwalifikowali się do ścisłego finału konkursu dla studentów uczelni technicznych „Innowacyjne aplikacje komponentów Festo w interaktywnych stanowiskach dydaktyczno-pokazowych. Wśród dużej liczby zgłoszonych projektów, rozwiązanie zaproponowane przez naszych studentów okazało się na tyle interesujące, że zostało skierowane do realizacji w ostatnim etapie konkursu.
Aktualnie studenci przebywają w siedzibie głównej Festo w Jankach koło Warszawy. Na miejscu wdrażali dodatkowe poprawki do projektu, oraz pod opieką przydzielonego specjalisty Pana Przemysława Kościelaniaka testowali już przysłane elementy. Trwają prace nad jego ukończeniem, następnie rozpocznie się testowanie zaproponowanych rozwiązań.

Zanim jednak przystąpili do jakichkolwiek działań, pierwszym ich zadaniem było zapoznanie się z produktami oraz oprogramowaniem firmy, a także przejście wstępnych szkoleń. Zwiedzali też m.in. hale produkcyjne, centrum aplikacji oraz stanowiska demonstracyjne z wykorzystanymi innowacjami Festo.

 

Prezentacja inżynierska

Zapraszamy na Prezentację Inżynierską ,,Czy każdy inżynier powinien mieć koszulę w kratę?” Odbędzie się ona 26.03 o godz 12:00 na Auli I (Wydział Elektryczny) Więcej informacji w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/351486308383681