KNAPP.pb.edu.pl

Category Archives: News Room

Wiadomości ze świata automatyki

Kilka zdjęć Tech No Logic Team z zawodów Pneumobil

8 maja 2015 r. odbyło się wielkie otwarcie zawodów Pneumobil w Eger na Węgrzech. Nasza drużyna wraz z innymi brała udział w paradzie przez całe miasto.

9 maja 2015 r. nasz drużyna brała udział w zawodach. Mimo problemów technicznych walczyli jak lwy. Pojazd z Politechniki Białostockiej zajął 33. miejsce na 55 startujących drużyn –  w kategorii wyścigu na odcinku 220 m. Ostateczne wyniki, które obejmą także dokumentację techniczną i postawę drużyny, organizatorzy ogłoszą wkrótce.

Więcej zdjeć oraz indformacji na profilu drużyny: https://www.facebook.com/PneumobilBialystok

Pierwszy sukces drużyny Tech No Logic w zawodach Pneumobil!

Drużyna Tech No Logic zajęła pierwsze miejsce w konkurencji filmowej VIII Międzynarodowych Zawodów Aventics Pneumobile 2015, która polegała na zrobieniu i wypromowaniu filmu pokazującego drużynę oraz proces budowania pojazdu. Zawody odbędą się 8-9 maja 2015 r. w Eger na Węgrzech. Pojazd studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowany będzie w najbliższy wtorek 5 maja o godz. 13:00. Zapraszamy … Czytaj dalej Pierwszy sukces drużyny Tech No Logic w zawodach Pneumobil!

Studenci Wydziału Mechanicznego na konkursie FESTO

Członkowie KNAPP rozkręcają się ! Kolejny konkurs, w którym biorą udział.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !

Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej – Alicja Barbara Siemieniako i Sławomir Grycuk, zakwalifikowali się do ścisłego finału konkursu dla studentów uczelni technicznych „Innowacyjne aplikacje komponentów Festo w interaktywnych stanowiskach dydaktyczno-pokazowych. Wśród dużej liczby zgłoszonych projektów, rozwiązanie zaproponowane przez naszych studentów okazało się na tyle interesujące, że zostało skierowane do realizacji w ostatnim etapie konkursu.
Aktualnie studenci przebywają w siedzibie głównej Festo w Jankach koło Warszawy. Na miejscu wdrażali dodatkowe poprawki do projektu, oraz pod opieką przydzielonego specjalisty Pana Przemysława Kościelaniaka testowali już przysłane elementy. Trwają prace nad jego ukończeniem, następnie rozpocznie się testowanie zaproponowanych rozwiązań.

Zanim jednak przystąpili do jakichkolwiek działań, pierwszym ich zadaniem było zapoznanie się z produktami oraz oprogramowaniem firmy, a także przejście wstępnych szkoleń. Zwiedzali też m.in. hale produkcyjne, centrum aplikacji oraz stanowiska demonstracyjne z wykorzystanymi innowacjami Festo.

 

Aventics – Pneumobil

Jesteśmy dumni z naszych Członków Koła ! Drużynę tworzą: Michał Jaźwiński, Szymon Mielech, Mariusz Buńkowski, Andrzej Karawaj, Karol Chojnowski, Roman Aleksandrowicz oraz Damian Bilmin. Zakwalifikowali oni się do VIII Międzynarodowych zawodów Aventics – Pneumobil, które organizowane są w dniach 8-9 maja na Węgrzech. Zawody mają na celu zbudowanie pojazdu napędzanego sprężonym powietrzem oraz promowanie alternatywnych … Czytaj dalej Aventics – Pneumobil

Stanowisko dydaktyczne odwzorowujące proces napełnienia i zamykania butelek

Projekt Koła Naukowego Automatyzacji Procesów Przemysłowych

Stanowisko dydaktyczne odwzorowujące proces napełnienia i zamykania butelek umożliwi łatwą prezentację części złożonego przebiegu produkcji napojów butelkowych. Projekt został wykonany przez Członków Koła KNAPP w ramach pracy inżynierskiej. Autorzy wykonanego stanowiska: Mateusz Śliwa, Krzysztof Andruszkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

Kilka zdjęć stanowiska: