ABB przedstawia nową rodzinę robotów IRB 6700

ABB przedstawia nową rodzinę robotów IRB 6700, która jest wynikiem naturalnej ewolucji, jaka nastąpiła po ponad 30-stu latach nieustannej pracy nad ulepszaniem produktów ABB. Jest to robot siódmej generacji spośród dużych robotów ABB. Wyposażony został w liczne ulepszenia, które wynikają z bliskich relacji z klientami oraz wiedzy na temat ich potrzeb. Jest jednak przede wszystkim wynikiem intensywnej pracy zespołu inżynierów i specjalistów firmy ABB.
Niezawodność, solidność i niskie koszty utrzymania
Robot IRB 6700 jest bardziej wydajny niż jego poprzednik. Co istotne, uproszczona została również konserwacja robota, dzięki czemu najbardziej wydajny robot w swojej klasie (150 – 300 kg udźwigu) może pochwalić się najniższymi kosztami utrzymania.
„Naszym celem od samego początku było dostarczenie robota z najniższymi możliwymi kosztami utrzymania”, mówi Ola Svanström, Product Manager firmy ABB odpowiedzialny za duże roboty. „Kiedy zapytaliśmy naszych klientów, co jest dla nich najważniejsze w przypadku dużych robotów, odpowiedź była praktycznie jednomyślna – solidność. Powróciliśmy zatem do każdego aspektu możliwie składającego się na solidność robota. Ulepszenia wykonane w porównaniu do poprzedników IRB 6700 mogą nie być widoczne zewnętrznie, ale od wewnątrz setki niewielkich z pozoru zmian, przyczyniły się do znaczącej zmiany w konstrukcji całego robota”.
Wyposażenie robota 6700 w Lean ID przyczyniło się do ułatwienia w  programowaniu i symulacji. Robot zajmuje mniej przestrzeni montażowej. Wydłużony został również czas pomiędzy przeglądami.
Dlaczego tak dobry?
„Dzięki bliskiej współpracy z naszymi dostawcami, IRB 6700 zawiera w sobie nową jakość związaną z dokładnością, wydajnością oraz solidnością silników i kompaktowych przekładni”, mówi Matthias Lovemark, Project Manager firmy ABB. „Włożyliśmy wiele wysiłku, głównie pracy inżynieringu w stworzenie robota o tak sztywnej konstrukcji, jak to tylko możliwe. Wszystko po to, aby przygotować go na ciężkie warunku pracy oraz zwiększyć poziom ochrony robota. Potwierdziliśmy jego niezawodność, przetestowaliśmy więcej prototypów robotów niż kiedykolwiek wcześniej, aby upewnić się, że nasze przewidywania dotyczące solidności oraz dokładności podczas rzeczywistej pracy robota”.
Przy projektowaniu nowego robota, łatwiejszy sposób użytkowania robota został zidentyfikowany, jako konieczny czynnik dla obniżenia całkowitych kosztów użytkowania. Procedury serwisowe dla urządzenia zostały skrócone, a czas pomiędzy przeglądami został wydłużony. Dostęp do silników został ułatwiony, a dokumentacja techniczna dotycząca prac konserwacyjnych robota przygotowana została w sposób bardziej przystępny, łatwiejszy do odczytania oraz zrozumienia, głównie za sprawą grafik oraz symulacji 3D.
Nowa rodzina robotów IRB 6700 – wielość możliwości
Na nową rodzinę robotów IRB 6700 będą składały się cztery warianty, o udźwigach od 150 do 235 kg oraz zasięgach od 2,65 do 3,20 m. Cztery kolejne warianty robota zostaną dodane do oferty w ciągu około 18-stu miesięcy, by sprostać wymaganiom klientów odnośnie zwiększonego udźwigu (do 300 kg), a także ulepszone zasięgi przy mniejszych udźwigach.
Co niezwykle istotne, wszystkie produkty Lokalnej Jednostki Robotyki ABB są w pełni wspierane globalne zarówno w zakresie sprzedaży, jak i usług serwisowych (53 kraje w ponad 100 lokalizacjach).

Dodaj komentarz