Studenci Wydziału Mechanicznego na konkursie FESTO

Członkowie KNAPP rozkręcają się ! Kolejny konkurs, w którym biorą udział.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !

Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej – Alicja Barbara Siemieniako i Sławomir Grycuk, zakwalifikowali się do ścisłego finału konkursu dla studentów uczelni technicznych „Innowacyjne aplikacje komponentów Festo w interaktywnych stanowiskach dydaktyczno-pokazowych. Wśród dużej liczby zgłoszonych projektów, rozwiązanie zaproponowane przez naszych studentów okazało się na tyle interesujące, że zostało skierowane do realizacji w ostatnim etapie konkursu.
Aktualnie studenci przebywają w siedzibie głównej Festo w Jankach koło Warszawy. Na miejscu wdrażali dodatkowe poprawki do projektu, oraz pod opieką przydzielonego specjalisty Pana Przemysława Kościelaniaka testowali już przysłane elementy. Trwają prace nad jego ukończeniem, następnie rozpocznie się testowanie zaproponowanych rozwiązań.

Zanim jednak przystąpili do jakichkolwiek działań, pierwszym ich zadaniem było zapoznanie się z produktami oraz oprogramowaniem firmy, a także przejście wstępnych szkoleń. Zwiedzali też m.in. hale produkcyjne, centrum aplikacji oraz stanowiska demonstracyjne z wykorzystanymi innowacjami Festo.